Nowe wyzwania

Ciągła troska o dobrostan, zmieniające się wymogi prawne i rosnące oczekiwania ze strony konsumentów to tylko część wyzwań stojących za hodowlą indyków. Hodowcy często pytają o skuteczne rozwiązania żywieniowe wspierające zdrowotność zwierząt i wysokie wyniki produkcyjne.

Mariusz Niesiołowski
kierownik ds. indyków
Mariusz Niesiołowski
kierownik ds. indyków

Zostań liderem w hodowli indyków z De Heus!

Na fermie testowej drobiu De Heus odbył się projekt skoncentrowany na rozwiązaniach żywieniowych i zootechnicznych dla indyków, wspierających chów bez antybiotyków. Postępy były monitorowane na bieżąco – i to dosłownie, bo na fermie zostały zamontowane kamery, które śledziły rozwój ptaków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zapoznaj się z materiałami, które powstały do tej pory – filmami z wypowiedziami ekspertów oraz artykułami.

Zwiastun projektu

Zostań liderem w hodowli indyków z De Heus!

Filmy

Poznaj kolejne etapy projektu i sprawdź rozwiązania dla chowu bez antybiotyków

Pierwsze dni piskląt w nowym obiekcie są kluczowe dla przebiegu chowu –
im lepiej o nie zadbamy, tym lepsze wyniki hodowlane uzyskamy. Dokładne przygotowanie kurnika i prawidłowo przeprowadzone wstawienie są więc bardzo ważne. To od tych etapów zaczyna się cała hodowla, to od nich zależy sukces fermy.

Zobacz film

Pierwszy miesiąc życia indyków wymaga szczególnej uwagi, bo to właśnie wtedy możemy popełnić najwięcej błędów. Jaką temperaturę utrzymywać na fermie?
Czy ściółka ma znaczenie? Co z problemami zdrowotnymi? Dzielimy się wnioskami z fermy testowej De Heus po 4 pierwszych tygodniach odchowu.

Zobacz film

Pierwszy miesiąc życia indyków to skomplikowany i wymagający okres, jednak kolejne tygodnie odchowu także wymagają wzmożonej uwagi ze strony hodowcy. Zanim pisklęta skończą 28. dzień życia, należy rozpocząć przygotowania do przewozu stada na tuczarnię. Na jakich kwestiach powinien się skupić hodowca?

Zobacz film

Etap tuczu zaczyna się po zakończeniu okresu odchowu, który zależnie od hodowli kończy się na ok. 5-6. tygodniu życia indyków. W tym czasie hodowca musi skupić swoją uwagę na prawidłowej praktyce produkcyjnej i ciągłej kontroli stanu zdrowotnego ptaków. Co jest najważniejsze w kolejnych tygodniach?

Zobacz film

Poprzedni etap hodowli pokazał, jak ważne są prawidłowa praktyka produkcyjna i stała kontrola stanu zdrowotnego ptaków. Tym razem skupimy się na aspekcie opieki weterynaryjnej. Omówimy ją dokładnie zarówno w kontekście całego okresu hodowlanego, jak i problemów oraz wyzwań występujących ok. 13-17. tygodnia. Jak zadbać o zdrowie indyków

Zobacz film

Żywienie i wsparcie

Właściwie dobrane proporcje odpowiednich składników pokarmowych dopasowanych do poszczególnych faz życia indyków to podstawa hodowli, w której hodowca będzie zadowolony z wyników hodowlanych oraz ze zdrowotności swoich zwierząt. Dlatego opracowaliśmy nowoczesny program żywienia indyków – CORE 8.

Poznaj program żywienia indyków CORE 8

Zostań liderem hodowli indyków z De Heus