Home / Rozwiązania żywieniowe / Żywienie drobiu / Żywienie indyków

Żywienie indyków

Rynek indyka w Polsce od wielu lat dynamicznie się rozwija. Z roku na rok rośnie ilość wyprodukowanego mięsa indyczego oraz jego spożycie. Dzięki temu Polska zajmuje drugie miejsce wśród największych producentów indyka w Unii Europejskiej. Wyjątkowość indyka wynika z innej budowy przewodu pokarmowego. Ponadto indyk jako jedyny ptak posiada zarówno mięso białe, jak i mięso czerwone. Kruchość, delikatność i wy­kwintny smak mięsa z indyka doceniane są przez coraz większą liczbę konsumentów. Indyk jest nie tylko apetyczny, ale i zdrowy.

Indyki to ptaki trudne w hodowli, bardzo delikatne, dlatego wymagają szczególnej opieki zootechnicz­nej. Przestrzeń, ściółka, woda, odpowiedni pasza dla indyków, wentylacja to tylko kilka czynników, wpływających na zdrowot­ność ptaków, właściwe - przyrosty masy ciała, ale i walory smakowe i odżywcze mięsa. Wsparcie w hodowli i żywieniu indyków, poprawie wskaźników ekonomicznych oraz dobrostanu ptaków zapewniamy poprzez nasz unikatowy cykl bezpłatnych spotkań dla hodowców indyków – Akademię Indyka.

indyk żywiony paszą z linii Pszenica Mix

W żywieniu indyków szczególne znaczenie ma zastosowanie linii żywieniowej Pszenica Mix.

Dzięki zastosowaniu Pszenicy Mix, jakość ściółki ulega znaczącej poprawie, w efekcie czego poprawia się zdrowotność łap (ograniczone występowanie zmian na łapach i skokach – tzw. FPD, natomiast znacząco spada ilość stosowanej profilaktyki weterynaryjnej. Dlatego też od lipca 2014 r. produkty Pszenica Mix są jedynymi dostępnymi w ofercie De Heus mieszankami przeznaczonymi do żywienia indyków fermowych.