Home / Informacje / Aktualności / Nowoczesna wytwórnia pasz De Heus w Iłowie

Nowoczesna wytwórnia pasz De Heus w Iłowie

- 24 maja w wytwórni firmy De Heus w Iłowie-Osadzie odbyło się oficjalne otwarcie nowej ekspedycji i zmodernizowanej fabryki pasz. W Iłowie mieści się jedna z ośmiu wytwórni De Heus w Polsce. Fabryka zapewnia najwyższe bezpieczeństwo produkcji pasz. Wyposażona w osobną linię produkcyjną dla paszy dla indyków oraz odrębne silosy. Zapewnia to produkcję bez możliwości zanieczyszczeń krzyżowych.

Nowoczesna wytwórnia pasz De Heus w Iłowie

Podczas spotkania otwierającego goście mieli niepowtarzalną możliwość zwiedzenia zakładu, produkującego pasze granulowane, sypkie oraz kruszonki. Zakładu, którego znakiem rozpoznawczym są produkty z dodatkiem całego ziarna pszenicy z linii Pszenica Mix. Każdy z odwiedzających mógł krok po kroku zobaczyć proces produkcji i uzyskać odpowiedzi na najbardziej nurtujące go pytania.

Niezwykle ważna kontrola surowców na przyjęciu, serce wytwórni, czyli czuwająca nad całym procesem produkcji – sterownia, stół paszowy, kontrolujący jakość gotowego wyrobu oraz nowa ekspedycja były czterema głównymi punktami wycieczek.

Wytwórnia w Iłowie wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt. Znajdują się tu nowoczesne granulatory, linie natłuszczania, mlewnik oraz samoczyszczące się redlery i podnośniki.

Szczególnie ważne znaczenie ma jednak rozbudowana o zbiorniki przeznaczone wyłącznie dla paszy indyczej ekspedycja. Dedykowane silosy pozwalają zachować jeszcze większą czystość, wykluczając ryzyko pomieszania się pasz i tym samym zapewniając bezpieczeństwo produkcji.

Także w trosce o bezpieczeństwo pasz – głównie ze względu na zagrożenie zanieczyszczeniem jonoforami – jedna z dwóch linii produkcyjnych przeznaczona jest wyłącznie do wytwarzania pasz dla indyków. Posiada ona osobny granulator z szerszą niż dotychczas matrycą (4 mm), dzięki której powstaje większy granulat. Klienci De Heus mogą być pewni, że w paszy dla indyków nie znajdzie się kokcydiostatyk przeznaczony wyłączenie dla brojlerów.

O wysoką jakość i powtarzalność produktów dbają wykwalifikowani specjaliści oraz wysokiej klasy technologie i nowe urządzenia, które spełniają wszelkie wymogi jakościowe.