Home / Akademia Indyka

Akademia Indyka

Akademia Indyka to unikatowy i prestiżowy program, pierwszy i jedyny w Polsce cykl bezpłatnych szkoleń dla hodowców indyków.


Powstała z inicjatywy firmy De Heus przy współpracy z autorytetami w zakresie chowu i hodowli indyka z całego świata, z firmami: Aviagen, Grelavi, Evonik,  Huvepharma, Biomin. Połączenie wiedzy i doświadczenia ekspertów stanowi niepowtarzalną możliwość poszerzenia swoich kompetencji i umiejętności, przekładających się na poprawę wydajności hodowli. Gospodarzem każdego spotkania Akademii jest inna firma, tak aby pokryć możliwie wiele zagadnień dotyczących hodowli indyka na każdym etapie, od genetyki po ubojnie.

Celem Akademii Indyka jest wsparcie polskich hodowli indyków, promowanie dobrych praktyk hodowlanych oraz szerzenie wiedzy i uświadamianie hodowców, co zrobić, by wzrost produkcji poprzez jakość był znacznie większy niż dotychczas.


Akademia Indyka to nie tylko spotkania, odbywające się kwartalnie. To także wsparcie hodowców poprzez dostarczanie im materiałów, pogłębiających zagadnienia poruszane podczas konferencji. Specjalnie w tym celu powstała platforma, dotycząca hodowli indyków –www.akademiaindyka.deheus.pl. Wszystko po to, by wspólnie nieustająco dbać o rozwój rynku indyka w Polsce, by dzięki przedsiębiorczym i innowacyjnym działaniom usprawniać fermy oraz aby wraz z niezależnymi partnerami - organizatorami Akademii - poprawiać dobrostan ptaków i wynik ekonomiczny. Warto zapoznać się z wieloma informacjami na temat pasz dla indyków.


Akademia Indyka